Konkurs muzyczny NPSIG

New Professional Special Interest Group (NPSIG) zaprasza bibliotekarzy do uczestnictwa w twórczej sesji muzycznej wraz z ich materiałami audiowizualnymi oraz oryginalnymi piosenkami. Aby wziąć udział w konkursie “NPSIG Music Competition” polecamy postępować według poniższych wskazówek.

 

 

 

 


PREZENTACJA

Ponieważ znamy potencjał twórczy i innowacji bibliotekarzy, New Professionals Special Interest Group (NPSIG) zaprasza wszystkich do uczestnictwa w muzycznej sesji  prezentującej wykonane prace audiowizualne i oryginalne piosenki.

Kierując się mottem IFLA “Inspiruj, angażuj, umożliwiaj i łącz”, poszukujemy krótkich utworów audiowizualnych z muzyką (może być z tekstem), które podkreślą znaczenie bibliotek w naszych społecznościach. Zatem, aby wziąć udział w konkursie muzycznym “NPSIG Music Competition” postępuj według poniższych wskazówek.

 

RODZAJ PREZENTACJI

Uczestnicy przesyłają materiał dźwiękowy (kompozycje muzyczne) lub materiał audiowizualny (teledysk), który podkreśli znaczenie i ważność naszych bibliotek. Wszystkie gatunki muzyczne są mile widziane.

 

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ

Uczestnictwo jest bezpłatne. Konkurs przeznaczony jest do twórców amatorów. Uczestniczyć może jeden lub kilka osób z personelu biblioteki. Autorstwo możesz przypisać jednej lub kilku osobom lub całej instytucji, którą reprezentujesz.

 

WSKAZÓWKI 

Cała muzyka i słowa do utworów muzycznych lub piosenek powinny zawierać następujące wytyczne:

– Twórz oryginalną muzykę. Jeśli możesz skomponować własną muzyką i słowa, twoja piosenka będzie w pełni oryginalna!

– Jeśli będziesz chciał wykorzystać utwory z innych źródeł, sprawdź czy po prostu nie śpiewasz już istniejącej piosenki, dlatego warto spróbować zagrać ją na własnym instrumencie (lub poproś kogoś o pomoc!). Oczywiście, upewnij się czy masz dostęp do muzyki legalnie!

– Unikaj wykorzystania profesjonalnych nagrań, które posiadają zastrzeżone prawa autorskie – może to być uznane za naruszenie praw autorskich nawet jeśli wykorzystasz tylko fragment utworu.

– Posługując się językiem upewnij się, że jest to jeden z oficjalnych języków IFLA w piosence lub materiałach audiowizualnych.

 

CZAS TRWANIA UTWORU

Utwory powinny trwać do 5 minut.

 

FORMAT

Utwory wideo można przesyłać w następujących formatach: H.264 MP4 16Mbps, AAC audio 320 kbps High-quality audio settings. 

 

PRACE POWINNY ZAWIERAĆ:

– Tytuł audio/ video klipu

– Imię (imiona) autora (autorów) & tytuł naukowy

– Instytucja, kraj

– Kontakt: adres email, numer telefonu

– Krótka biografia autorów

 

WAŻNE DATY

  • Termin nadsyłania prac: 15 czerwca 2020
  • Informacja o nagrodzeniu pracy: 15 lipca 2020

Uczestnicy koniecznie muszą wysłać swoje pracy jako załącznik drogą mailową lub poprzez link kierujący do bezpłatnej platformy na adres npsig.ifla@gmail

 

PRAWA REPRODUKCYJNE

Po sprawdzeniu praw autorskich NPSIG będzie miało prawo do reprodukcji dzieła podczas jej prezentacji na Kongresie IFLA 2020 w Dublinie oraz później w innych kanałach komunikacyjnych i mediach społecznościowych z uznaniem autorstwa.

 

JURY

W ramach tego konkursu otrzymane prace będą oceniane przez zespół złożony z członków grupy NPSIG, sekcji IFLA Audiovisual and Multimedia Section i stowarzyszenia IAML (International Association of Music Libraries).

Kryteria, które zostaną wzięte pod uwagę przy ocenie prac to:

  • Kreatywność
  • Oryginalność
  • Słowa (z wyłączeniem utworów, w których nie ma słów)
  • Melodia
  • Humor
  • Muzyka regionalna i folkorystyczna

 

WYNIKI

Wyniku konkursu zostaną ogłoszone do dnia 15 czerwca 2020.

Podczas sesji muzycznej na kongresie IFLA 2020 w Dublinie, NPSIG zaprezentuje 10 najlepszych prac.

Trzy najlepsze video zgodnie z decyzją jury zostanie nagrodzonych w Dublinie. Zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo.

 

NAGRODY

Trzy nagrody główne zostaną wręczone wybranym pracom. Mogą je otrzymać osoby indywidualne, grupy osób lub instytucje. Informacje o nagodach zostaną opublikowane wkrótce.