Zaproszenie do nasyłania zgłoszeń – “Bibliotekarska moda”

New Professionals Special Interest Group IFLA (NPSIG) we współpracy z Management of Library Associations Section (MLAS) i Public Libraries Section (PLS) zapraszają do nadsyłania zgłoszeń wystąpień, które będą prezentowane podczas dwugodzinnej sesji podczas Kongresu IFLA w Kuala Lumpur w Malezji (24-30 sierpnia 2018).

Temat: “Bibliotekarska moda: co o nas mówi nasz sposób ubierania się?”

fashion

Czy kiedykolwiek oceniłeś kogoś po tym jak jest ubrany? Oczywiście, wszyscy to robimy. Czy to oznacza, że sposób w jaki się ubieramy w pracy wpływa na to jak jesteśmy postrzegani i uszeregowani w społeczeństwie?

Temat “Bibliotekarska moda” nasuwa wiele pytań: czy bibliotekarze powinni nosić uniformy? Czy możemy mieć tatuaże? Czy powinniśmy ubierać się z godnością – i co ta godność oznacza? A co z kolczykami? Czy zależy to od osobistego wyboru, kraju, w którym żyjemy czy od stanowiska w pracy? Czy dyrektor biblioteki powinien ubierać się jak bibliotekarz czy dyrektor? Czy wierzycie w teorię “ubranego poznania”?

Celem tej sesji jest przedstawienie widzom żnych oblicz wizerunków bibliotekarzy, jaki przekazujemy naszym czytelnikom, społeczności oraz, w mniejszym stopniu, innym biblioekarzom.

Chcielibyśmy zająć się tymi kwestiami w sposób tradycyjny, poprzez poszczególne referaty i międzynarodowe badania, z punktu widzenia socjologii, geografii i bibliotekoznawstwa. Niemniej jednak, temat jest okazją do przełamania tradycyjnych sesji IFLA, na przykład poprzez zorganizowanie efektów pokazu czy wydarzeń, w których każdy może uczestniczyć.

Planujemy 7 krótkich wystąpień z najważniejszymi myślami (ok. 6 minut każda), których celem będzie zainicjowanie dyskusji wśród publiczności: podziel się z nami swoim doświadczeniem, przemyśleniami, zdjęciami, filmami i eksperymentami!
Wystąpieniom mogą towarzyszyć prezentacje multimedialne (ale to nie jest obowiązkowe!), krótki film, slam poetycki, rysunek sketch lub intrygujący dialog na scenie. Cieszymy się z wszelkich innowacji i nieszablonowego podejścia, o ile mieszczą się w 6 minutach.

Język sesji

W czasie sesji będziemy porozumiewać się w języku angielskim. Jednakże prezentacje mogą być przygowane w innych oficjalnych językach IFLA.

 

Ważne informacje

Wszystkie zgłoszenia muszą być złożone do 18 lutego 2018 r.
Informacja o zaakceptowaniu wystąpienia będzie wysłana do 12 marca 2018 r.
Prelegenci nadsyłają pełny tekst swojego wystąpienia do 1 czerwca 2018 r. Teksty wystąpień zostaną udostępnione na stronie internetowej.

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • Tytuł wystąpienia
  • Abstrakt wystąpienia powinien zawierać do 500 słów w j. angielskim
  • Imię i nazwisko prelegenta/ prelegentów
  • Afirmacja (uczelnia lub miejsce pracy)
  • Adres e-mail
  • Krótka notka biograficzna

Zgłoszenia będą oceniane przez komitet programowy składający się z przedstawicieli NPSIG, MLAS i PLS.

Uwagi

Wszystkie zgłoszenia muszą być wysłane do 18 lutego 2018 r.

Prosimy o wysłanie zgłoszeń na adres: npsig.ifla@gmail.com

Pamiętaj

Przynajmniej jeden z autorów referatu musi być obecny, aby przedstawić podsumowanie artykułu podczas konferencji w Kuala Lumpur w Malezji. Abstrakty należy składać wyłącznie przy założeniu, że koszty uczestnictwa w konferencji będą ponoszone przez autora / autorów / prezenterów zaakceptowanych prac.

Wszystkie artykuły, które zostaną zaprezentowane podczas WLIC 2018, zostaną udostępnione online w zbiorach IFLA na licencji Creative Commons Attribution 4.0.

Autorzy zaakceptowanych prac muszą wypełnić formularz upoważnienia autorów.

Wszystkie wydatki, w tym rejestracja na konferencję, podróże, zakwaterowanie itp., leżą w gestii autorów/prezenterów. IFLA nie zapewnia wsparcia finansowego, ale na życzenie autora może zostać przygotowany specjalny list z zaproszeniem.

Granty konferencyjne

Lista grantów konferencyjnych jest dostępna na stronie IFLA WLIC Participation Grants.

Advertisements